איך לבחור מקום לחתונה

עברתם את ההצעת נישואין וזהו אתם מאורסים? 
הגיע הזמן למצוא מקום לחגוג בו את חתונת השנה! וכדי שתקחו הכל בחשבון ותשאלו את כל השאלות המתאימות מראש! 
בואו נצא לדרך לעזור לכם למצוא את המקום בו תחגגו את חתונת חייכם! 
ריכזנו לפניכם טיפים מיוחדים עד הפרטי פרטים שלא תשכחו שום דבר בצד! בואו נצא לדרך,ברגל ימין! 

‫טיפ מס׳ 1 התחייבות הזמנת האנשים ‬

* הכי חשוב זה לקחת את כמות המוזמנים בחשבון,ואם הזמנתם מישהו אין אפשרות לבטל אותו,עדיף לקחת כמות מינימלית של אנשים עם אופציה לעוד מוזמנים מאשר להגיע למקסימום שהאולם מכיל ויש מצב שתשכחו אנשים חשובים בחייכם, אם יש אנשים שתוכלו לבטל אותם כמו את הגנן של החצר,הטכנאי מזגנים, אפשר לדלג על החלק הזה ולהזמין אנשים באמת חשובים,ואם נשאר רזרבה? תעשו סדרי עדיפויות ותצמדו אליהם במשך כל התכנון חתונה. 
* לכמה אנשים לצפות שיגיעו לשמחת חייכם? זו שאלה קשה מידי לענות עליה. אחרים מצמצמים לא כדאי למהר להתחייב ליותר מדי אורחים. מה שאנחנו יכולים לתת לכם כטיפ זה להוריד 30% מראש ואם תהיה הפתעה בחתונה והם יגיעו , תעלו את ההתחייבות כמה ימים לפני החתונה עצמה ובגלל זה חשוב לא להגיע למקסימום מוזמנים מראש ברגע שתפנו אל בעל האולם ותעדכנו אותו שיש לכם 1000 מוזמנים לעומת 300,אנחנו סבורים שהוא יעלה את מחיר המנה ב1000 מוזמנים וב300 ישאיר כמו שהיא אמורה להיות,אז תאמרו מראש שאתם מוכנים להתחייב למינימום של מוזמנים ולהשאיר את אופצית המקסימום בפתח.
טיפ מספר 2 קוסנפט האירוע
נושא זה חשוב , חשוב מראש שתדעו מה קהל היעד שאתם מזמינים ולתאם את הקונספט לקהל הרחב,
אם בחרתם בחתונת צהרים באוויר הפתוח תחת כיפת השמים והקהל שלכם הוא צעיר קליל וכיפי, זה יכול לדבר ללא ספק!
אבל אם החתונה מצומצמת למשפחה,עדיף שיהיה נגישות למבוגרים,מקום נוח למשפחה.
אם הקהל שלנו אם קרניבורים של בשר והכלה נאמר טבעונית, אי אפשר לכפות על כולם חתונה טבעונית, תשאלו את עצמכם על הקהל! בנוגע לאוכל,לקונספט המדובר וכו׳.
לקחת את הכל בחשבון ולשאול את עצמכם את כל השאלות אותן אתם הייתם שואלים אם הייתם הולכים לאירוע חייכם, לעשות את עבודת הבית ולקחת את הכל בחשבון תגשימו את חתונת חייכם אבל לא לשכוח בדרך את קהל היעד שלכם. 

טיפ מספר 3 מציאת מיקום אולם 

אחרי שישבתם ביחד על רשימת המוזמנים וכמה מכל צד וכמה חברים משותפים,הגיע הזמן שנחליט על מקום נכון לשתי הצדדים, כלומר, אם החתן גר בדימונה והכלה גרה באשקלון, צריך לעשות חושבים ולחשוב על הקהל הרחב שלכם,מאיפה המשפחה באים? לחפש אולם בין לבין ולמצוא את המקום הנכון, אם לא תעשו זו, תהיו סבורים לקחת את הסיכון שיש אנשים שלא יבואו, 
חשוב לקחת את התמונה הכוללת ולשבת על זה בכובד ראש ולא להשאר נעולים לעיר אחת מקום אחד, לחפש בקרבת מקום שתתאים לאנשי משפחה באמצע,
נאמר בסיפור שלנו באר שבע יכולה להתאים בול! 
אותו הזמן משתי הצדדים והתחשבות באורחים שלנו.
אם הכיס הכלכלי שלכם מכוון נכון אפשר להוציא שתי אוטובוסים אחד מכל צד לאנשים הקרובים ללא רכבים
הם יעריכו אתכם, וירגישו בנוח להגיע,אם יש חברה קרובה שתעזור בנושא הזה ותוכלו לבקש את עזרתם כי יש לכם על הראש מלא דברים, אפשר לבקש עזרה וזה יסגור את הפינה של אין לנו איך לסוע למקום בו סגרתם את האירוע.
תשקלו מראש חניה לנכים, גישה מרווחת, חניה בשפע ובחינם,ולקחת בחשבון את השעות בכבישים, כי אם הסבתא באה מתל אביב קחו בחשבון את כביש 4 ואת השעות הפקוקות שלו.

טיפ מס׳ 4 מחירי מנה
קחו בחשבון את המחירים, זה בדיוק כמו לקנות דירה, ככל שמתקרבים למרכז הארץ מנה עולה יותר מאשר בדרום הארץ, קחו בחשבון שזה מדבר לכיס שלכם, ואל תסמכו על האורחים בקטע הזה, ואם לקחתם לראש מנה יקרה יחסית, תבדקו טוב שזה מדבר לכסף שחסכתם לפני האירוע, לא לכולם יש לכסות וצריך לקחת את זה בחשבון, ככל שהמקום יותר מתקרב למרכז החניה עולה יותר והמקום פקוק יותר, כדי שתחשבו לטובת הכלל והכיס שלכם ולא לקפוץ מעל הפופיק.

טיפ מספר 5 עונת החתונה
בין אם אתם אוהבים קיץ או חורף, זה תלוי בן אדם ואופי שלכם, מי שאוהב חורף יאהב להגיע לחתונת חורף כי יש פחות צפיפות וחום, פחות חתונות בעונה הזו כך שהמוזמנים לא לחוצים כלכלית ויכולים להיות נדיבים יותר במעטפה שלכם,שזה לא פחות חשוב.
ויש את האנשים של הקיץ שאוהבים חתונה באוויר הפתוח בגן אירועים מושלם שלא צריך לחשוש אם יורד גשם ונהנים לצלילי המוזיקה, צריך לקחת בחשבון שבמקום קר צריך שיהיה חימום מסביב ובמקום חם צריך שיהיה קירור מסביב, בדיוק כמו במיקום, רק פה אתם צריכים לחשוב על עצמכם ועל הזמן שלכם ועל הכיס שלכם, בין יוני לספטמבר המנות מתייקרות לעומת נובמבר למרץ, בישראל החורף לא מושפע מגשמים רבים אפשר לקחת את זה בחשבון ולערוך בין לבין , אם בחרתם באירוע חורף וזה בגן אירועים, תבקשו אופציה להכנס פנימה במידה ויהיה שם ותעתיקו את האולם בפנים והבעיה נפתרה, ולחשב על הזמנים ואם עכשיו זה יולי אוגוסט לחשוב על הקהל ולא לעשות חתונה בקונספט צהרים בהרי יהודה. באנו להנות! 

טיפ מספר 6 יום בשבוע לקיום החתונה 
יש ימים עם היתרונות רבים וימים עם חסרונות רבים, הכי הזמן שתכירו בימים האלה וכך תחשבו לעצמכם בדיוק איזה יום הכי מתאים,זה לא סתם עוד יום יש עליו משקל כבד למדי , יום חמישי זה היום זה החתונות, אם רצתם לאירוע בחודשים מלאים באירועים, כדי לבדוק מראש על יום חמישי פנוי באותו האולם כי זה יום פופולארי שקופצים על המציאה ישר, אך זה יום שהמנה מתייקרת יותר ממה שהיא באופן כללי. יש גני אירועים ואולמות שמבקשים מינימום מראש ולא מקסימום מוזמנים שהם מכילים באולם. מכיוון שיום שישי זה יום שרוב המוזמנים לא עובדים בו ואפשר למשוך אותו עד מאוחר , אבל אי אפשר לשכוח את הפקקים של היום הזה יותר מכל יום אחר בימות השבוע וחשוב לחשוב על התמונה הכוללת.היהדות עצמה מעדיפה את יום שני לקיום החופה מכיוון שחופה נערכת אחרי שקיעה וזה אומר שזה נחשב יום שלישי פעמים כי טוב , תבחרו את היום שלכם בעצמכם ותנסו לחשוב לטובת הכלל אבל לא יותר מידי כי אתם תאבדו את עצמכם וגם יום לבחירת החתונה יהפוך לסרט בפני עצמו. 

טיפ מספר 7 התאריך. 
קחו תאריך קרוב לליבכם, כמו הנשיקה הראשונה, היום בו הכרתם, יום האהבה, יום בו הוא הציע נישואין, יום הולדת וכו, תהפכו את היום הזה בעל משמעות כפולה עבורכם, תקחו בחשבון מראש שאם אתם סטונדטים לבדוק שלחברים שלכם אין מבחן חשוב יום למחרת, מסיבת סיום כל שהיא, אבל למישהו קרוב,משהו שיכול לגרום מהאורחים לא להגיע אל האירוע שלכם, חשוב לתאם מראש את התאריך עם הרבנות כדי לבדוק שהרב פנוי באותו התאריך ושזה תאריך בסדר להתחתן בו, יש תאריכים שאסור להתחתן בהם ועל זה נרחיב בפסקה הבאה.
 
טיפ מספר 8 תאריכים אסורים
צריך לקחת בחשבון את טובת הכלל וגם אם במידה אתם לא שומרים ולא אכפת לכם באיזה תאריך להתחתן, יש אורחים שלא יגיעו לחגוג בתאריכים אסורים, לוח השנה היהודי אוסר על קיום טקס הנישואים בסופי שבוע, ערבי חג וחג, ימי צום, וספירת העומר שבין פסח לשבועות. בעדות המזרח מותר להתחתן אחרי ל"ג בעומר ובעדות אשכנז צריך לחכות עד חג שבועות העדה הקובעת זה הצד של החתן יוצאים מן הכלל הם ערב ל"ג בעומר וראשי חודש - א' אייר וא' סיון. גם בתקופת בין המצרים, המתקיימת בין צום י"ז בתמוז לצום ט' באב, בה מתאבלים על חורבן בית המקדש אין להינשא.
עדות המזרח שומרים רק על השבוע הראשון בחודש אב ואילו האשכנזים מקפידים לא להתחתן במשך כל התקופה. ספירת העומר ותקופת בין המצרים הן תקופות מוזלות יותר באולמות כך שבקושי יש אירועים אם החתן ספרדי אפשר להנשא. ספטמבר, החודש האטרקטיבי ביותר בשנה לחתונות מבחינת מזג האוויר הנוח יחסית, חופף לרוב לחודש תשרי העברי, בו חלים כידוע בזה אחר זה ראש השנה, יום הכיפורים וחג הסוכות, גם התאריכים אלא אין לחגוג חתונה יהודית כדת וכדין

אם מצאתם מקום המדבר אליכם, עם תאריך חשוב בעל חשיבות מנטלית עבורכם, תקבעו אפילו לשנה מראש, אם תבחרו לשנה קדימה תמצאו לפחות כמה תאריכים פנוים בימים שאתם מעדיפים.
אבל אם זו חתונה בזק וזה קורה תוך חודש וחצי? תצטרכו להתגמש על רוב הפסקאות פה למעלה .

טיפ מספר 9’ איך מכינים רשימה מצומצמת?
התחלתם לחשוב על מקומות לחתונה והרשימה שלכם ארוכה מידי וצריכים להתחיל לצמצם? לפני הרשימה תבחרו מספר אולמות מתאימים לכם עם כל הפרמטרים החשובים לכם, חופה חיצונית או פנימית? בריכה יפה במקום? או גן אירועים מלא בעצים ירוקים ונוף מדהים? 
לאחר שהכנתם את הרשימה בה אתם מדמיינים את מיקום חתונת חייכם תסתכלו על הכמות מוזמנים מינימום במקום ותשאירו מקום למקסימום, כך תוכלו לקחת רזרבי במידה ויגיעו וזה יחסוך מכם לצמצם את המפקד שלכם בצבא או את החברה מהטירונות.
מצאתם אולם מתאים שעולה על כל הקריטריונים מבחינת מרחק, קונספט, מספר אנשים מתאים עם אופציה לרזרבי? הגיע הזמן לעלות שלב וללכת לראות את המקומות. 

יצאנו לסבב? הגיע הזמן לטיפ הבא שלנו ,
טיפ מספר 9 הסבב אולמות
הגעתם למצב בו אתם יוצאים לדרך אל כיוון האולמות שבעדיפות ראשונה אצלכם, קחו אולמות קרובים אחד לשני ותעשו ימים , בלי נסיעה ארוכה אחד מהשני , תהפכו את היום שלכם לפחות מייגע ממה שהוא,
תגיעו עם המספר מוזמנים הנכון ועם האופציה לרזרבה שיושבת לכם על השולחן ועם כל השאלות שלכם לבעל האולם , יש שאלות חשובות מאוד שחשוב לשאול את בעל האולם. 
האם יש לו עסק מורשה ותעודת כשרות במקום? 
האם יש ביטוח על האורחים צד ג במידה וקורה משהו?
האם אפשר לרכוש אלכוהול דרך האולם וכמה זה יעלה לראש ביחס למקום אלכוהול שבדקתם מלפני?
מה כולל לראש בעצם? מה מקבלים במנה ? 
מה שעת התחילה והסיום ואם יש כנס אם חרגנו את שעת סיום החגיגה?
יש מעצב לאולם או להביא מעצב חיצוני? 
הגברה ותאורה מקבלים עם האולם או בנפרד?
מה כמות המלצרים אותם הוא מעסיק לכל שולחן בין אם זה שולחן אביר או עגול רגיל?
מה המקסימום של מנות הילדים ועד איזה גיל הם לא נחשבים במבחינת המנה?
מספר שולחנות הרזרבה במקום ? 
כמה אנשים במקסימום נכנסים בשולחן אחד?
מה תנאי התשלום ועד מתי אפשר לסגור את החוב של האירוע? 
מה קורה במידה וקורה משהו שלא בשליטתנו?אסון טבע/מישהו קרוב נפטר)?
כמה עולה דמי ביטול בתקווה שלא תצטרכו? 
כמה מנות מוציאים? 
האם קיים גנרטור חירום למקרה של הפסקת חשמל?
חדר חתן כלה יש במקום? 
האם יש חנייה מסודרת עם גישה לכלל המוזמנים?
האם יש מנות צמחוניות וטבעוניות במידה לבודדים?
האם האולם דואג לכוס קידוש, מעטפות, מפות הגעה, פתקי הושבה או לדאוג לזה בעצמנו? 

לסיום אפשר לומר שאי אפשר להתכחש לזה שזה סיפור אחד גדול, אבל זה עובר כמו הרוח ואתם תתגעגעו לבלגן של תכנון החתונה, בהצלחה רבה והמון המון מזל טוב! 
שמחנו לעזור לכם לצעוד אל עבר יום חייכם ❤️
לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית השאירו פרטים
או התקשרו
24/7.
 נייד:​​​​​​​ 055-99-23456
משרד: 0737-409-049
-ניתן גם לשלוח הודעה בואטסאפ למענה 24/7 מנציג-

-השירות ניתן ללא עלות-


Coi בניית אתרים